Ik ga offline, en ik neem mee…
Posted on 28-11-2008 in categories trends
17
Zondag 30 november is het zover, dan knip ik mijn internetverbinding door. Geen Google, geen surfen, geen email en geen iphone. De rest van het jaar, en misschien langer.
Waarom? Het is onderdeel van een research-project dat de effecten van internet op ons leven onderzoekt.
De simpele onderzoeksvraag (Word je gelukkig van online?) is niet met een simpel Ja of Nee te beantwoorden.
Joris van Heukelom (ilsemedia) triggerde mij door te vragen: “Ja, maar hebben we een keus? Kan je tegenwoordig nog wel zonder internet?” En dat vond ik een minstens zo interessante vraag, vandaar dat ik ga kijken of je inderdaad nog wel zonder kan
Ironie ten top: ik ben nu al gestrest. Juist omdat ik niet weet hoe ik het ga ervaren en mij NU pas realiseer hoeveel werk het is om je zaakjes goed achter te laten.
De voorbereidingen:
- een grappige, doch begrijpbare out-of-office reply verzinnen
- postings op diverse weblogs in verband met mijn afwezigheid
- directe collega’s en klanten via email (sic) op de hoogte stellen
- een webpagina inrichten waarop staat hoe men toch met mij in contact kan komen
- uitprinten van mijn remember-the-milk lijst
- uitprinten van mijn iContacts lijst
- iemand zoeken die mijn iPhone een maand wil lenen
- mijn WIFI-verbinding op alledrie de laptops uitschakelen
- uitprinten van alle onderzoeken die ik vond via Scholar Google
- mijn email inbox leegmaken (GTD ten top)
- een fax versturen met het nieuwe ontwerp van een IlseMedia Concept
- een ouderwetse Nokia-koelkast opzoeken en mijn simmetje indoen
- enzovoort.
Wie heeft leuke ideeën voor een geschikte Out-of-Office reply?







Mijn nieuwe boek "Uitverkocht!" is genomineerd met 5 andere boeken als Managementboek van het Jaar.
In 2009 schreef ik het boek "Hoe overleef ik mijn inbox". Een zoektocht naar de effecten van information overload, overvolle inboxen en continue afleiding.